61-823 Poznań, ul. Piekary 17, piętro 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Listy nadesłane do THC

 

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny  nr 4 w Lublinie
Prof.dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski

 

Lublin, 2018-01-31


Szanowny Pan
Dr  Marian Król
Prezydent Towarzystwa Im. Hipolita Cegielskiego 

Dziękuję serdecznie za przesłanie filmu i zdjęć z uroczystości wręczenia Statuetki Złotego Hipolita oraz nadania Godności „Wybitna Osobowość Pracy Organicznej”. Będą one dla mnie i dla mojej rodziny wspaniałą pamiątką tej uroczystości, którą bardzo miło wspominam.

Jeszcze raz wyrażam wdzięczność Kapitule za tak szczególne wyróżnienie.

/-/ Prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski 
Kierownik Katedry i Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej

Powrót na początek strony

 


 

 Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Marek Woźniak

Poznań, 4 stycznia 2018 roku


Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa
im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie

Z przyjemnością przekazuję na Panu ręce wyjątkowy stworzony z okazji przypadającej w 2018 roku 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - kalendarz.

Inspiracją do jego powstania była chęć włączenia w nadchodzący, jubileuszowy czas, w wypełnione nowymi wyzwaniami, obowiązkami i doświadczeniami czekające nas dni, pamięci o Powstaniu Wielkopolskim i jego bohaterach.

Bezsprzecznie zawdzięczamy im tak wiele. Z dumą i wdzięcznością pamiętamy

0 naszych przodkach, którzy po latach nienawiści, prześladowania i wynaradawiania z ojczystej ziemi solidarnie chwycili za broń, gotowi za wolność umiłowanej Ojczyzny ponieść najwyższą cenę. Ich powstańczą codzienność oraz chlubne czyny przybliżają strony kalendarza, który mam nadzieję niejednokrotnie skłoni do refleksji nad pozostawionym nam przez Rodaków darem najcenniejszym - wolnością. Odzyskaną z wielkim trudem i poświęceniem, którą mamy obowiązek szanować, pielęgnować

1 chronić w codziennym życiu.

Z pewnością w miarę upływu czasu strony kalendarza wypełniać się będą kolejnymi, ważnymi dla każdego z nas osobistymi notatkami. Już dziś zaznaczmy w nim dwie szczególne daty - 27 i 28 grudnia. To wówczas podczas uroczystości jubileuszowych wspólnie oddamy hołd bohaterom Wielkopolski, świętując ich olbrzymi sukces, dzieląc się nim z całą Polską.

Jestem przekonany, że przekazane przez nas kalendarze, trafią do osób, dla których Powstanie Wielkopolskie pozostaje niezmiennie ważnym przesłaniem, kierowanym do nas Wielkopolan, do wszystkich Polaków.

Z wyrazami szacunku


/-/ Marek Woźniak

 Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem